DOTA 2 Önerileri ve Püf noktaları: Yeni başlayanlar için Dota 2 rehberi

 

Dota 2, oyuna yeni başlaya oyuncular için çok karışık görünebilmektedir. Çoğu zaman oyuncular muazzam kahraman havuzunu, yüzlerce item ve kolayca sinirlenebilen oyuncu topluluğunu gördükten sonra oyundan soğurlar.

Çoğunlukla insanları “oyun çok karışık” veya “öğrenecek çok şey var” derken görürsünüz. Bu sorulara son diyoruz ve Dota 2’ye yeni başlayan oyunculara 10 öneri listemizi açıklıyoruz.
 

 1. Diğer oyunculardan öğrenmeye açık olun
  Dota 2 oynayan herkes sizi küçük düşürmek istemez. Oyunu uzun süredir oynayan insanlar kaybettiklerinde sinirlenebilir. Bu herkesin başına gelebilir.
  İlk çevrimiçi oyununuza girdiğinizde öğrenmeye açık olun ve hatta takım arkadaşlarınızdan öneri isteyin ve önerilerine kulak asın. Bu şekilde yavaş yavaş oyunun temellerini öğrenebilirsiniz.
   

 2. Oynaması kolay kahraman seçin
  Dota 2’de 100’den fazla kahraman bulunmaktadır ve hepsi yeni başlayanlar için o kadar da kolay değildir. Dota 2’deki bazı kahramanları oynayabilmek için sadece pro oyuncuların hünerlerini sergileyebildiği çok yüksek beceri gerektiren kahramanlar bulunmaktadır. Bu kahramanlardan ilk etapta şiddetle uzak durmanızı tavsiye ederiz.
  İyi bir başlangıç kahramanına örnek Lich olabilir. Lich yüksek hareket kabiliyetine sahiptir ve takım arkadaşlarına yardım edebileceğiniz bazı becerilere sahiptir. Ayrıca yüksek hasara sahip bu beceriler ile hiçbir çarpışmayı kaçırmazsınız.
   
 3. Sis dostunuzdur.
  Dota 2’de oyuna girdiğinizde harita üzerindeki yoğun sis bulutunu fark edeceksiniz. Bu sis haritanın diğer karşı tarafını, ortanın bir kısmını ve bulunduğunuz tarafın geniş bir kısmını kapsamaktadır.
  Bu sis bulutu içinde karşı takıma oyuncularına görünmez olursunuz. Rakiplerinizin sizi nereden görebildiğini bilmeniz ve buralardan kaçınmanız gerekir. Tersine rakip takımın bulunduğu taraftakı savaş sisini açmanızı ve bu sayede düşmanları beklemedikleri anda öldürmenizin yollarını arayabilirsiniz. Sisi öğrenin.
   
 4. Koridorda daha uzun kalabilmek için Tango’ları kullanın.
  Temelinde Dota 2 oldukça basit bir oyundur. Altın ve deneyim kazanabilmek için canlıları öldürürsünüz ve hazır olduğunuzda düşmanın binalarını yıkmaya çalışırsınız.
  Bu süreç esnasında her oyunda olduğu gibi birçok unsur ile karşılaşacaksınız. Altın ve deneyim kazanımlarınızı maksimuma getirmeniz gerekir.
  Bunu, her hasar aldığınızda ana binaya koşarak yapamazsınız. Doğduğunuzda birkaç Tango satın alın ve ağaç yemek için bunları kullanarak canınızı yenileyebilir ve koridorunuzda kalabilirsiniz.
   
 5. Kötü sözlere aldırış etmeyin
  Yalan söylemeyeceğiz, Dota 2 oynarken insanlar size korkunç şeyler söyleyecekler. İyi veya kötü oynamanız veya Dota 2 tarihinde görülmüş en iyi oyunu oynasanız da fark etmez. İnsanlar size yamuk İngilizceleri ile hakaretler savuşturacak. Hakaret veya küfür eden oyuncuları oyunda sesini kısmaktan ve rapor etmekten çekinmeyin.
  Sizi düşürmelerine izin vermeyin ve en iyi şekilde oyununuzu oynamaya devam edin. Sonunda oyununuz daha iyi olacaktır.
   
 6. “Göz” satın alın
  Daha önceden de bahsettiğimiz gibi oyun sis bulutu ile kaplıdır. Dota 2 de oyunu kazanmak, rakip oyuncuların hareketlerini görmek ve tahmin etmekten geçer. Eğer haritada 4 tarafınız sis ile kaplı bir yerde iseniz ne olacağını tahmin etmeniz pek mümkün değildir.
  Fakat “Göz” denen eşyayı satın alabilir ve haritanın istediğiniz yerine saplayarak geniş bir bölgeyi görünür hale getirebilirsiniz.
  Oyunda kritik yerleri öğrenerek takımınızın zafer kazanmasına yardımcı olabilirsiniz.
   
 7. Her zaman destek kahramanları ile oynamayın
  Kahramanların burada listeleyemeyecek kadar fazla içinde bulunduğu belirli kategoriler bulunmaktadır. Ancak bu bir kahramanın etkili olması için gereken altına göre kararlaştırılır.
  Altın topladıkça karakterinizi güçlendirecek eşyalar satın alabilirsiniz. Destek kahramanları çarpışmalarda etkili olabilmek için en az altın gereken kahramanlardır. Bu da destek sınıfının yeni başlayanlar mükemmel olduğunu düşündürür ama bu her zaman doğru değildir. Bazıları ile oynamak gerçekten çok zor olabilir.
  Takım arkadaşlarınız ile konuşarak oynama tarzınıza en uygun olanları sorabilirsiniz.
   
 8. Roshan’ı öldürün
  Roshan haritanın orta kısmında yer alan tarafsız yaratıklardan biridir. Oyun içindeki en kritik karakterdir.
  Takımınızın yeterince güclü olduğunu düşündüğünüzde Roshan’ın mağarasını ziyaret edebilir ve onu yenmeyi başarırsanız bir eşya düşürecektir. Bu eşya bulunduğu oyuncuya ikinci bir hayat verir. Oyunun ilerleyen kısımlarında, önemli bir kahramana ikinci hayat vermek oyunun gidişatı için çok kritik olabilir.
  Ancak dikkatli olmanızda yarar var, sadece Roshan güçlü değildir. Diğer takım da onu gözetliyor olacaktır.
   
 9. Ana bölgenizi koruyun
  Dota 2 kulağa çok karışık gelebilir ancak temelinde çok basittir. Ana bölgenizdeki parlayan binayı koruyun.
  İstina olmadan tüm binalar önemlidir. Oyundaki binalar altın kazanmaktan veya ekstra göz dikmekten çok daha önemlidir. Eğer ana bölgeniz saldırı altında ise hızlıca savunmaya yardım etmeniz gerekir. Takım arkadaşlarınız yolda oyalanmanızı iyi bir şekilde karşılamayacaktır.
   
 10. Birçok kez kaybetmeye hazırlıklı olun.
  Dota 2 de her oyunu kazanmayacaksınız. -Hatta oynadığınız oyunların %60 ‘ını bile kazanamayacaksınız. Aslında çoğu oyuncu % 48-52 gibi bir kazanma yüzdesine sahiptir. Bunu kabul etmeyi öğreneceksiniz.
  Bazen kötü bir takıma denk geleceksiniz bazen de diğer takım sizden daha iyi olacak. Kaybettiğinizde hevesiniz kırılmasın, daha iyi oyunlarınız olacak.
  Aynı şekilde kazandığınızda çok havalanmayın, kazanma serisi çok hızlı son bulabilir.