CSGO'dan Para Kazanma Taktikleri

 

20 yıla aşkın bir süredir hayatımızda olan Counter Strike oyun tarihinin en başarılı oyunlarından biri olmuştur. 1999’da Counter-Strike olarak başladı ve daha sonra Counter Strike Source ve en son olarak serinin son oyunu olan Counter Strike Global Offensive yayınlandı.

 

CS:GO Steam’de hem en çok oynanan oyun hem de en fazla eşya ticareti yapılan oyun unvanını da elinde tutar. Son yıllarda espor sektörünün popüler olması ile bu alanda para kazanmaya imkan kıldı.

 

Bu yazımızda nasıl CSGO’dan para kazanmanın yollarını anlatacağız.

 

  • Twitch veya Youtube’da yayın yaparak para kazanma

Son günlerde Dünya çapındaki oyuncuların yeni hobisi oyun oynarken yayın yapmak. Ve bazılarının bunu gerçek anlamda tam zamanlı gelir kaynağına çevirdiğini ve büyük paralar kazandığını görmekteyiz.

 

Ayrıca yayın yapmak için de çok iyi bir oyuncu olmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken oyun oynarken seyircilerinizi eğlendirebilmek. CS:GO yayıncıları Twitch, Youtube ve Facebook gibi farklı mecralarda yayın yapmaktadırlar.

 

Eğer sizde ilgi çekici içerikler yaratabileceğinizi düşünüyorsanız, yayın yaparak para kazanmayı deneyebilirsiniz.

Yayın yapmak ilginizi çekmiyor ise farklı platformlara farklı içerikli videolar oluşturarak yükleyebilirsiniz. Örneğin, CSGO taktik videoları veya gelişim videoları vb.

 

  • Turnuva oynayarak para kazanma

Bu yöntem tamamen yeteneğe bağlıdır. Eğer CS:GO’da yeterince iyi olduğunuzu düşünüyorsanız, turnuvalarda yarışmayı düşünebilirsiniz.

 

Bu yöntem para kazanmanın en zor olduğu yöntemlerden biridir. Eğer kendinizi bu yola adadıysanız ve profesyoneller ile karşılaşmaya hazırsanız, yolun sonunda sizi büyük ödüller bekliyor.

 

Takım olmanızı gerektirmeyen 1v1 turnuvalarda bulunmaktadır.

 

  • CSGO Skin Ticareti ile para kazanma

Skin ticareti en çok yaygın olan para kazanma yöntemlerinden biridir. Skin ticareti yaparak para kazanmanın çeşitli yolları vardır. Eğer şanslı iseniz oyunda açtığınız kasadan nadir bir eşya düşer. Ve bunu yüklü paralara satabilirsiniz. Ancak bu paralar Steam hesabınızda kalacaktır. Nakit olarak çekmeniz mümkün değildir.

 

Bunun yanı sıra çeşitli kasa açma sitelerinden daha ucuza kasalar açarak CSGO’dan gerçek para kazanabilirsiniz.

 

Piyasada bulunan çeşitli kasa açma sitelerini incelediğimiz sayfada daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
 

  • CSGO’da Koçluk yaparak veya Boostlayarak para kazanma

CSGO’da rütbeler oyuncuların en çok önem verdiği şeydir. Eğer CSGO’da yüksek bir rütbeye sahipseniz, bazı alt rütbeli oyuncuların gelişimine yardımcı olarak para kazanabilirsiniz.

 

Bazıları bu servisi çeşitli platformlarda sağlamaktadırlar. Sizde diğer oyuncuların gelişmesinde yardımcı olarak para kazanmayı deneyebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

Blog